O PARASIM’ie

cropped-13662138_1158300290926823_5916646702827616619_o.jpg

Historia grupy

PARASIM powstał w 2009 roku jako grupa ludzi związanych ze środowiskiem airsoftowym, którzy chcieli rozwijać się jako dobrze zgrana grupa i mieli większe oczekiwania co do rozgrywek. Dlatego grupa była i jest ukierunkowana na rozgrywki milsimowe i rozbudowane symulacje. Oprócz tego głównym spoiwem Parasimu jest przyjaźń oraz zainteresowanie wszystkim, co związane z Korpusem Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC), czyli historią, tradycjami, taktyką oraz wyposażeniem. Przez lata działalności stopniowo wplataliśmy wiele elementów mniej lub bardziej związanych z korpusem do funkcjonowania grupy, począwszy od najbardziej rozpoznawalnej rzeczy, jaką niewątpliwie jest wyposażenie, a kończąc na slangu, który rozumieją jedynie sympatycy USMC.

Przełomowym momentem historii Parasimu był rok 2014, kiedy do Parasimu dołączył Łukasz (Moody) i Patryk (Plitu). Dzięki nim rozwój grupy nabrał widocznego rozpędu. Patryk jako zagorzały sympatyk korpusu mobilizował do jeszcze bliższego poznania tej formacji. A dzięki Łukaszowi, jego stanowczej postawie i wizji grupy, którą stać na więcej, zaczęliśmy się zmieniać. Niecały rok później uczestniczyliśmy w LARPie Misja Afganistan, podczas którego dostrzegliśmy szereg możliwości, jakie niesie ze sobą połączenie rozgrywek ASG z rekonstrukcją. To uświadomiło nam, że stać nas na wejście na wyższy poziom naszego hobby, jakim jest rekonstrukcja.
I tak dochodzimy do kwietnia 2016, kiedy to zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie, jakim jest rekonstrukcja. Skupiliśmy się na rekonstrukcji 1st Battalion, 6th Marines (1/6) z okresu 2009-2011 w Afganistanie podczas Operacji Moshtarak, w prowincji Helmand.

OORAH!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *